Televizní noviny

Sledujete televizní noviny, zprávy na soukromých stanicích? Já už ne, sebemrskačství neprovozuji.

Když jsem byl mladší, bydlel ještě s rodiči, každý večer jel doma zpravodajský trojboj. Že nevíte, co to je? Zprávy na Primě, pak rychle přepnout na ČT a nakonec Nova. Pro dítko problém, protože večerníček 🙂

Z dnešního pohledu to tenkrát ještě šlo, zprávy byly jaksi normální, internet byl v plenkách, a člověk si mohl sloučením tří informací udělat vlastní názor. Dnes? Ani omylem. Ten, kdo to podstoupí, dostane snůšku černé kroniky, depresiv občas proložené kočičkami, nebo teď, kdy řádí tuhé mrazy, proložené pokusem, co udělá voda při mínus 20 🙂 Že by zmrzla?

Z těch tří stanic asi nejlépe vyjde Česká televize. Infantilní kočičky či pofidérní pokusy zde neuvidíte, ale nevyžívají se v dramatizování věcí, které ani omylem dramatické nejsou. Nedělají jak se říká z komára velblouda. Sledovat zbývající celonárodní stanice je hrůza.

Trošku jsem googlil a našel jsem včerejší (23.1.2007) sledovanost televizí v 19:30. Ty čísla jsou dost šokující: Novu sledovalo cca 1.8 mil. uživatelů, Českou televizi okolo 750 tisíc a Primu okolo 500 tisíc sledujících. Nejsem analytik, ale 18% národa sledující Novu si nechává denně dobrovolně napumpovat do žil obrovské množství blbé nálady, depresiv a kdoví čeho ještě. Uff

Když zahrnu další média, hlavně bulvární tisk (Blesk je nejprodávanější v republice, cca milion výtisků denně), sociální sítě, kde se nejvíce sdílí lživé, nepravdivé hoaxy, pak bohužel nemám valné mínění o budoucnosti. Že bych sám podlehl depresivu šířící se zpravodajskou Novou?

Zdroj obrázků:

No Comments

Post a Comment