Lékařský časopis

Každý, kdo mě zná, ví že trpím cukrovkou. Díky omezením z toho plynoucí, neznám člověka, který by nehledal možnosti, jak hladinu cukru v krvi snížit. A tady docházím k tomu, co mě vytáčí. Existuje nesčetně článků na internetu, které ke kýženému cíli údajně vedou, většinou nabízejí zaručený přípravek. Dnes jsem třeba narazil na DiaRemedium. Na tomto konkrétním případě chci ukázat nač dávat pozor, jak odhalit podvodníky. Předem upozorňuji, že jsem přípravek nezkoušel a rozhodně ani nebudu.

Reklamu na internetu dnes dostanete, pokud máte dostatek financi, takřka kdekoli. Jedny z nejhorších webů v tomto směru jsou magazíny, které pro reklamu udělají vše, jen aby recenzent zacáloval. Vůbec nehlídají, co se jim na stránkách zobrazuje, je jim to jedno. Kolikrát tomu jdou ještě vstříc. Proto i na webech typu idnes, novinky, denik, atd. najdete bombastické nadpisy lákající na vyřešení vašeho problému. Kolikrát jsou reklamy umně skryté, neoznačené, takže berete nadpis jako článek, který je součástí magazínu.

Pokud kliknete, dostanete se úplně jinam, jsou vám podsouvány zavádějící informace, většinou i lži. V případě zdraví i značně nebezpečné. Každý čtenář by si měl uvědomit, že cílem článku není vám pomoct, ale oškubat vás o peníze.

Na jednom magazínu jsem našel odkaz, který na první pohled působil jako odkaz na další článek webu.

Buďme konkrétní. Magazín není podstatný, odkaz zněl: Jak zvládnout krevní cukr? Je to snadnější než si myslíte. Změňte si život hned a napořád! Na tohle uslyší snad každý cukrovkář.

Kliknutím se dostanete na rozhovor s „lékařem, uznávaným profesorem, zástupcem hlavního lékaře diabetologické kliniky Vladimírem Filípkem“, který doporučuje přípravek DiaRemedium. Článek najdete na stránkách „Lékařského časopisu“ – http://www.healthy-chronicle.com/cz_healthdepartment_a1/

Pokud čtu jakýkoli článek, kde je zmiňován nějaký lékař, co něco doporučuje, vždy se dívám, zda je to opravdový lékař nebo úplně někdo jiný. Tady to bylo zřejmé hned. Stačil dotaz na jméno a následně i na fotku. Jméno neexistuje, nebo spíše se za ním schovává nejspíš nějaký přeprodejce zboží, lékař ani jeden. Fotka je z nějakého ruského webu upravená tak, aby nebyly vidět vlaječky na stole, z nichž jedna je ruská. Nápis na plášti „lékaře“ také stojí za povšimnutí – je psán v azbuce.

Autor si ani s článkem nedal moc práce. Hned v první odpovědi „lékaře Filípka“ nazve Formánkem V. Nepozorný čtenář jistě přehlédne.

Mrkněme ještě na jednotlivé pasáže, nejprve jste vystrašeni důsledky diabetu – diabetik buď zemře nebo bojuje s nemocí. No nepovídej… Copak neumřou všichni? 🙂

Pak jste upozorněni na exkluzivitu, kdy se přípravek, díky požadavku na stejnou cenu, nebude prodávat v lékárnách, a navíc je ho málo, protože je „omezena možnost prodeje na území republiky“ Fakt jo? V době volného trhu? 🙂

Následně jste upozorněni jen tak na okraj, že za přípravkem stojí vědecké studie, testování po celém světě. Nejhorší informace je však ta, že diabetik nemusí brát předepsané léky, stačí jen „kontrolovat situaci a pokud se stav zhorší, je nutné léky opět nasadit“ No potěš koště, pokud to dotyčný vezme vážně, pak fakt může umřít hned, ten boj je jaksi mimo.

Celý článek je prošpikován odkazy do shopu pro koupi – http://www.diaremedium.com/cz_official_d1/index.php Tahle stránka je však už hodně úsměvná… Asi nemá cenu zmiňovat fotky neexistujících pacientů nalezených ve fotobankách. Ale třeba takový odpočítávač slevy, který pokaždé začíná od patnácté minuty… Nebo informace, že skladem už je jen 8 – 7 – 6 – 5 … produktů. 🙂 A informace, že se jedná o nálepky, které jsou určeny na chodidla pro opakované použití? Asi k tomu dávají zvlášť lepidlo… :))

Zaměřme se ale na cenu. Za cenu 865,- Kč dostanete 5 nálepek. Zase jsem trošku googlil a ejhle dostal jsem se až do daleké Číny na eshop Alibaba, který produkt nabízí za úsměvnou cenu 1$ (0,2$ – 0,6$ nálepka). Pozor minimální odběr je 50 ks. I při tak velkém počtu se ale nedostanete nad 10$ (tj. 250Kč)  🙂 Komu by to nestačilo, firma je schopna denně dodat 10000 ks. :))

Schválně se zkuste zeptat svého diabetologa, co on říká na tento zázračný lék. Že by ho neznal ? :))

Závěrem snad jen, že tohle byla malá ukázka toho, co ohledně zdraví za paskvily na internetu můžete najít, a že je potřeba každou informaci zvážit – důvěřuj, ale prověřuj.

 

 

1 Comment

Post a Comment