I ta kráva zabučí …

Říká se, že kráva, když vleze do stáje zabučí. Nemám to jak ověřit, ale budu tomu věřit. Ne tak homo sapiens a je jedno jakého je pohlaví. Od mala mi vštěpovali do hlavy, že když někde vlezu, mám slušně pozdravit. Neplatí zde žádná „Špačkova pravidla“ mladší staršího, muž ženu, atd. Zkrátka lezeš do místnosti, pozdrav.

V poslední době si toho nešvaru všímám čím dál častěji. Vejdete do čekárny lékaře, vedete dítko do školky, zkrátka vejdete do uzavřeného prostoru, kde jsou cizí lidé. Pozdravíte, starší lidé odpoví, mladší horko těžko. Opačně – jste v uzavřené místnosti a někdo přijde – nepozdraví. Je zajímavé sledovat, že je skoro jedno v jakém věku dotyčný nevychovanec je.

Ve skupině 18 – 30 je skoro zázrak, že někdo pozdraví. Na facebooku to tlachá první ligu, ale pozdravit ne. Snad kdyby mohli říct to svoje „čus vole“… Od 30 let nahoru je to o kapku lepší. Skupina 45 – 60 je zase o něco horší. Nevím čím to je, snad jen, že v téhle skupině je dost namachrovaných individuí, navoněných paniček, kteří mají o sobě hodně vysoké mínění a pozdrav je pod jejich úroveň. To spiš pozdraví rozklepaná babička.

A jak to máte vy? Pozdravíte?

Zdroj obrázků:

No Comments

Post a Comment